12 września 2023

Turniej kadetek w Grudziądzu

Efekty pierwszych trzech tygodni przygotowań do sezonu ligowego juniorek młodszych sprawdziłyśmy 9 i 10 września podczas Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa KS Stal Grudziądz.

W turnieju rywalizowało 8 drużyn. W pierwszych dwóch spotkaniach fazy grupowej musiałyśmy uznać wyższość rywalek z UKS AS Trefl 1 Gdańsk i Joker Świecie. Mimo przegranej były to dobre i wartościowe dla nas spotkania, a wyciągnięte z nich wnioski pomogły nam zwyciężyć kolejne dwa mecze. Dobra gra w obronie, cierpliwość i konsekwencja w realizacji założeń były kluczem do sukcesu w spotkaniach z Volley X LO Toruń i UKS AS Trefl 2 Gdańsk. Męcz o 5 miejsce z gospodyniami zakończył się przegraną 1:2.
Na tym etapie przygotowań wynik jest dla nas sprawą drugorzędną. Najważniejsze,że widzimy progres w elementach, na które położyłyśmy nacisk na treningach. Zdobyte doświadczenie zprocentuje w przyszłości.


MVP drużyny została Michalina Selin👏


Już teraz serdecznie zapraszamy 16 i 17 września wszystkich sympatyków siatkówki do hali SP 5 w Zdunskiej Woli na Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Juniorek i Juniorów Młodszych AS-CUP 2023 pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera

Skład drużyny
Michalina Selin, Julia Klapa, Anastazja Katan, Zofia Skalska, Marta Chuderska, Iga Owczarek, Katarzyna Woźniak, Marta Grabińska
Trener Monika Walczak