24 października 2022

ROZGRYWKI LIGI WOJEWÓDZKIEJ

🔥Udana sobota dla UKS Akademii Siatkówki🔥

W dniu wczorajszym nasze drużyny kadetek i kadetów rozgrywała mecze u siebie w ramach rozgrywek ligi wojewódzkiej Łódzki Związek Piłki Siatkowej Pierwsze na parkiet wyszły nasze dziewczyny. Na przeciwko nim stanęła drużyna WKS Wieluń. Pierwsza partia pokazała, że będzie to bardzo ciekawy mecz i po grze na przewagi wygrały nasze rywalki. Druga i trzecia partia pod dyktando naszych kadetek. W czwartym nieoczekiwanie rywalki wykorzystały przestój naszej drużyny i doprowadziły do tiebreaka. W piątej partii jednak nasze dziewczyny wróciły na dobre tory i ostatecznie wygrały mecz 3:2UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola – WKS Wieluń 3:2 (25:27, 25:19, 25:21, 12:25, 15:7).Skład naszej drużyny:
– LENA KAJSZCZAK
– JULKA KLAPA-
MICHALINA SELIN
– JULKA BOMBRYCH
– KASIA WOŹNIAK
– LENA WOŹNIAK
– NASTYA KATAN
– MARTA CHUDERSKA
– IGA OWCZAREK
– MARIA PŁATEK
– ZOSIA SKALSKA
– MARTA GRABIŃSKA
TRENER ANNA DANIELSKA

Tuż po meczu dziewczyn na parkiet wyszli nasi kadeci. Jeżeli ktoś się spodziewał, że limit zwrotów akcji i dużych emocji wyczerpały dziewczyny to mógł być zaskoczony oglądając poczynania naszych chłopców. Mecz z Wifamą Łódź rozpoczęli dobrze wygrywając pierwszego seta. W drugiej partii to nasi przeciwnicy dyktowali swoje warunki. Przy stanie 15:22 dla naszych rywali, trener Paweł Niewiadomski bierze czas, po którym następuje wielki zwrot akcji. Nasi zawodnicy zaliczają serie udanych akcji i doprowadzają do wyrównania przy stanie 24:24. Następnie po grze na przewagi wygrywamy tę partie 31:29. W trzecim secie już spokojnie kontrolujemy wynik od początku do końca i wygrywamy ostatecznie w trzech partiach.UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola – Wifama II Łódź 3:0 (25:23, 31:29, 25:20)
Skład naszej drużyny:
– Franciszek Michalsk
i- Patryk Kowalski
– Szymon Filipiak
– Wojciech Kulda
– Filip Szczepkowski
– Szymon Bekalarczyk
– Kuba Shittu
– Kacper Zięba
– Jakub Król
– Jakub Rudecki
– Mikołaj Braczkowski
– Kamil Błaszczyk
– Marcel Kowalczyk
– Dawid Mossur
Trener: Paweł Niewiadomski

Zdjęcia dzięki Łukasz Kuliberda Kuli.pl