30 maja 2022

Rozgrywki Kinder+ Sport

27 maja chłopcy rywalizujący w kategorii „trójek” brali udział w finale wojewódzkim rozgrywek Kinder. Nasi podopieczni całkiem dobrze się zaprezentowali i zajęli 4 miejsce. Jest to na prawdę dobry wynik biorąc pod uwagę, że większość z nich dopiero rozpoczyna swoją przygodę z siatkówką.

UKS Akademie Siatkówki Zduńska Wola reprezentowali: Marcel Kowalczyk, Filip Wojda, Alex Żuchowski, Mikołaj Jachowicz, Oliwier Jabłoński. Trener: Paweł Niewiadomski

22 maja w Rawie Mazowieckiej rozegrano finałowy turniej Kinder Joy of Moving w kategorii czwórek chłopców.
W turnieju wzięły udział dwie nasze drużyny.
Jedna z nich zajęła 6 miejsce natomiast druga nie miała sobie równych i wygrała cały turniej oraz uzyskała awans do finałów ogólnopolskich.

Skład zwycięskiej drużyny KS Wifama Łódź/UKS Akademia Siatkówki:
Oliwier Pilarczyk, Kuba Shittu, Kacper Zięba, Jakub Mikołajczyk, Hubert Perzyński, Aleksander Gajzler. Trenerzy: Krzysztof Domagała, Paweł Niewiadomski.

Skład drugiej drużyny: Jakub Rudecki, Jakub Król, Wojciech Budka, Dawid Mossur.

21 maja nasze zespoły rywalizowały w półfinałach rozgrywek Kinder Joy of Moving w kategoriach ”dwójek” oraz „trójek”.
Dziewczynki rywalizowały w Tomaszowie Mazowieckim. W dwójkach nasze zespoły zajęły 3 oraz 4 miejsca w swoich grupach. Dziewczynki grające w kategorii trójek wygrały jedno spotkanie i niestety nie udało im się awansować do finałów.

Chłopcy natomiast swoje mecze rozgrywali u siebie w sali Szkoły Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli. Nasza dwójeczka wygrała jeden mecz i uplasowała się na 3 miejscu w swojej grupie. Chłopcy grający w trójkach zajęli 2 miejsce w grupie i uzyskali awans do finałów wojewódzkich.

Należy nadmienić, że dla większości naszych podopiecznych dane rozgrywki są pierwszymi w ich życiu. Możliwość rywalizacji z innymi dziećmi z województwa na pewno wzbudza wiele emocji ale widać, że dzieci czerpią z tego wiele radości a przy okazji zyskują boiskowe doświadczenie.