14 marca 2022

Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Łeba 2022

Kończymy Maraton Piłki Siatkowej w Łebie!

W międzynarodowym turnieju nasze drużyny rywalizowały w kategorii młodziczka oraz młodzik. Po 3 dniach sportowych rywalizacji nasi podopieczni wracają do domów z wielkimi uśmiechami na twarzy. Dziewczyny zajęły 12 miejsce (na 25 drużyn) lecz obsada tego turnieju była bardzo mocna o czym może świadczyć, iż wzięła w nim udział reprezentacja Polski. Uplasowanie się w górnej części stawki uważamy za dobry wynik, choć pozostaje mały niedosyt bo do wyższych lokat zabrakło na prawdę niewiele. Natomiast nasi młodzicy zajęli w swoim debiutanckim występie 3 miejsce (na 15 drużyn) uznając wyższość jedynie drużyn z Międzyrzecza oraz Starogardu Gdańskiego. Chłopcy pokazali w tym turnieju siłę charakteru i wolę walki co sprawiło, że pokonali między innymi mistrza województwa Zachodnio-Pomorskiego.

MVP drużyn zostali Kuba Shittu i Lena Kajszczak.

Turniej uznajemy za bardzo udany. Nasi zawodnicy pokazali swoje umiejętności na tle rówieśników z całej Polski, nawiązali nowe znajomości, mieli okazje spotkać wybitne postacie polskiej siatkówki takie jak Waldemar Wspaniały czy Sebastian Świderski, a przede wszystkim świetnie się bawili!

Dziękujemy za zaproszenie na Turniej! Na pewno wrócimy tam za rok!