3 maja 2023

Kołobrzeg, 28-30 kwietnia 2023 roku – Turniej Finałowy o Awans do II ligi Kobiet

Emocje już nieco opadły, więc warto podsumować nasz ostatni występ w sezonie 2022/2023…

Po zwycięstwie w III lidze oraz zajęciu drugiego miejsca w turnieju półfinałowym w Zduńskiej Woli nasz zespół został wysłany nad morze, aby tam walczyć o jedno miejsce premiowane awansem. Podobnie jak w poprzednim sezonie brakło… jednego zwycięstwa i to w meczu w którym stosunek małych punktów wyniósł 111:112 (!) 🤏
możemy więc umownie przyjąć, że do awansu brakło jednego punktu z akcji gdy piłka po naszej obronie uderzyła w wyjątkowo nisko zawieszony sufit sali na ulicy Mazowieckiej w KołobrzeguAle po kolei…

mecz 1 (piątek)UKS AS KYUBI Zduńska Wola – AZS UR Developres II Rzeszów 3:1 (21:25, 25:19, 25:14, 25:21)
Dużą zagadką jest zwykle „wejście” w pierwszy mecz. Tym razem początek był niezły, a mały kryzys dopadł nas w środkowej części pierwszego seta którego nie udało się już uratować. Od drugiej partii nasze Panie dominowały zdecydowanie pomimo dobrego przyjęcia rywalek, dobra koncentracja, zagrywka i atak dały nam cenny sukces w pierwszym meczu. MVP spotkania – Pamela Łuszczyńska (nazywana przez spikera „niezawodną Pamelą”)

mecz 2 (sobota)UKS AS KYUBI Zduńska Wola – UKS OPP Kołobrzeg 2:3 (24:26, 26:24, 25:21, 24:26, 12:15)
Drugi mecz z gospodyniami odbywał się przy ogłuszającej atmosferze tworzonej przez kibiców oraz spikera ochoczo puszczającego głośne dźwięki muzyki. Oba zespoły grały tak jakby doskonale zdawały sobie sprawę, że jest to mecz o awans. Na boisku było wszystko czego każdy kibic mógłby oczekiwać – długie akcje, efektowne obrony, mocne ataki, czerwona kartka, a na koniec łzy smutku u jednych i radości u drugich – kwintesencja siatkówki niestety dla nas bez happy-endu

mecz 3 (niedziela)UKS AS KYUBI Zduńska Wola – AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)
Na ostatni mecz byliśmy całkowicie gotowi pokonać rywalki bez straty seta, bo tylko taki wynik mógł dać nam awans. Wcześniej byliśmy także gotowi… dopingować Rzeszów, bo tylko ich zwycięstwo nad Kołobrzegiem oddawało nam losy awansu w nasze ręce. Niestety gospodynie nie dały sobie odebrać zwycięstwa i nasze spotkanie z zespołem zielonogórskim było grą o drugie miejsce w turnieju. Oczywiste uczucie niedosytu zostało przytłumione przez pasję do samego grania i w bardzo dobrym stylu pokonaliśmy rywalki bez straty seta. MVP spotkania – Karina Antoszczyk

MVP naszej drużyny w całym turnieju została „Niezawodna Pamela”, ale cały zespół zasługuje na szczególne słowa uznania za ogromne zaangażowanie i stworzenie prawdziwego zespołu zarówno na boisku jak i poza nim 👏Wyniki i tabela:https://siatka.org/…/ligi…/wynik-tab/kolobrzeg-3/

Na turniej pojechaliśmy w składzie dwunastoosobowym:
Dominika Kołodziejczyk – kapitan
Karina Marczyńska
Oliwia Herc
Pamela Łuszczyńska
Agata Gwardecka
Kinga Lenke
Agata Sasin – libero
Katarzyna Perestiak – libero
Karina Antoszczyk
Michalina Selin
Lena Kajszczak
Julia Klapa
Trener: Radosław Szymczak