25 kwietnia 2022

Awans do II ligi nie dla nas

W weekend 22-24.04.2022 odbył się Turniej Finałowy o wejście do II ligi kobiet.

Pierwsze dwa mecze z drużyną z Lubczy i z Gdańska – wygrane przez nasze zawodniczki. Od ostatniego mecz- z gospodyniami turnieju – zależało to czy awansujemy ligę wyżej.

Niestety, w ostatnim meczu turnieju o awans do II ligi przegrywamy z MKS COPCO Imielin i to ta drużyna będzie w przyszłym sezonie występować w wyższej klasie rozgrywkowej. Trzeba przyznać, że przeciwniczki wysoko postawiły poprzeczkę i choć robiłyśmy wszystko co w naszej mocy to jednak zawodniczki z Imielina były dzisiaj po prostu lepsze. Wielkie brawa należą się dla naszych dziewczyn za walkę i wielkie zaangażowanie.
Gratulujemy drużynie MKS Copco Imielin awansu do II ligi, dziękujemy za miłą gościnę oraz gratulujemy świetnej organizacji oraz niesamowitej atmosfery, którą będziemy długo wspominać.
Wielkie podziękowania dla dziewczyn za cały wspaniały sezon. Pokazałyście wiele umiejętności i w pełni zasługiwałyście na awans! Mecz z Imielinem był jedynym przegranym w tym sezonie! A przegrać z taką drużyną to nie jest żadną ujmą.

Dziękujemy bardzo trener Monice Walczak, która już przed tym turniejem zapowiedziała, że bez względu na wynik, po tym sezonie zawiesza karierę trenerską. Monika zrobiłaś świetną robotę w tym jak i poprzednich sezonach. To dzięki Tobie kobieca siatkówka w naszym mieście tak pięknie rozkwitła. Jesteś świetnym trenerem i cała kadra szkoleniowa naszego klubu mogła brać z Ciebie przykład!

UKS Akademia Siatkówki KYUBI Zduńska Wola w sezonie 2021/2022 reprezentowały:
1. Malwina Schonhofer
2. Wiktoria Latosiewicz
4. Kamila Rozwalak
5. Marta Pokora-Jóźwiak
6. Patrycja Wróbel
8. Michalina Florczak
10. Julia Sadowska
13. Karina Szremska
14. Agata Sadzińska
15. Sandra Łebek
16. Oliwia Bławicka
17. Justyna Sagan
18. Nikola Miązek
19. Dominika Wlaźlik
22. Ewa Rajkowska
Trener: Monika Walczak
Asystent: Paweł Niewiadomski
Fizjoterapeuta: Patryk Krupiński